Bilet Sorgula
REFERANS NO
E-MAIL
Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Midilli Adası'na Gidebilmek için Nasıl Vize Alabilirim?

Yunanistan Avrupa ülkesi olduğu için Yunanistan’ın midilli adasına gidebilmeniz için Schengen vizenizin olması gerekmektedir. Günübirlik seyahat edecek bile olsanız vizenizin olması gerekmektedir.  Vize işlemlerinizi bağlı bulunduğunuz ildeki vize aracılık hizmetleri veren şirketlerden yaptırabilirsiniz. Ancak yaz aylarında (Genelde Mayıs  - Eylül ayları arası ) tek girişli maksimum 7 gün olmak şartıyla kapı vizesi alabilirsiniz. 

Midilli Adası Seyahati ile İlgili Genel Bilgiler

Midilli Adası'na gidebilmek için 90 gün geçerliliği olan pasaportunuz ve eğer Türk pasaportuna sahipseniz schengen vizesine ihtiyacınız vardır.Schengen vizenizin geçerlilik tarihinin son gününde Türkiye'ye dönmüş olmanız gerekmektedir. Daha önce pasaportla KKTC'ye girmemiş olmanız gerekmektedir. Pasaportunda KKTC damgası olan yolcular Yunanistan'a giriş yapamazlar ve haklarında cezai işlem uygulanır.

Midilli Adası'na Araç Götürme ve Midilli Adası'nda Araç Kiralama Koşulları

Midilli adasına araç götürebilirsiniz. Araç size ait ise sadece araç ruhsatı ve yeşil sigorta (aracın yurtdışına çıkabilmesi için yurtdışında kullanılabilmesi için sigorta acentelerinden yaptırılan evrak) yaptırmanız yeterli olacaktır. Araç eğer şirket aracıysa şirket sahibi sizseniz araç ruhsatı, yeşil sigorta ve imza sirküleri istenmektedir. Araç şirket aracı olup şirket sahibi siz değilseniz veya araç kiralık bir araç ise araç ruhsatı ,yeşil sigorta, imza sirküleri ve noterden vekaletname istenmektedir. Midilli adasında rent a car veya acentelerden da araç kiralama olanaklarıda mevcuttur ancak araç kiralayabilmeniz  için yeni ehliyete ihtiyacınız vardır.

Midilli Adasında Ödemeler Nasıl Gerçekleşiyor Kredi Kartı Geçerli Oluyor Mu ?

Midilli adasının para birimi EURO’ dur. Midilli adasına gitmeden önce Döviz bürosu veya bankalardan nakit Euro temin edebilirsiniz. Adanın çoğu yerinde ödeme yaparken kredi kartı kullanabilir ve ATM'lerden para çekebilirsiniz.

Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu Nasıl Temin edilir ?

Yurt dışı çıkış harç pulunuzu mobil bankacılık veya bankaya giderek yatırabilir, pasaport kontrolü esnasında dekontunuzu beyan edebilirsiniz.Yurt dışı çıkış harç pulunu eğer banka aracılığı ile almamışsanız limana giriş esnasında harç pulu gişesinden alabilirsiniz.

JalemTur.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

bulutomo