Genel Şartlar ve Kurallar

Genel Şartlar ve Kurallar

Feribota binme işlemleri
Yolcular feribot kalkışından en geç (2) saat önce ve aracıyla seyahat edecek yolcuların feribot kalkışından en geç (2) saat önce biniş işlemleri için limanda olmalıdır.

Rezervasyonlar
Biletler kesinlikle kişiseldir. Başkasına devredilemez ve kesilmiş olan biletin üzerinde yazan hat ve kategori için geçerlidir.

Sefer Gecikmesi
Jalem Tur – Yunanistan Ticari Deniz Bakanlığı ve liman otoritelerinin emri veya force majör gibi durumlarin gerekliliği ile yolcuların güvenliğini etkileyebilecek hava şartlarından dolayı oluşabilecek sefer iptali, rota sapması veya değişikliği gibi durumlarda sorumluluk kabul etmez. Eğer force majör olarak adlandırılan durumlarda firma tam iade yapacağını taahhüt etse dahi Jalem Tur böyle bir sorumluluk altında değildir. Her feribot firmasının tarifeleri, ücretleri ve yolculuk koşulları değişebilir ve bu değişiklikler www.jalemtur.com sitemizde duyurulur. Yunanistan Ticari Deniz Bakanlığı onayı ile bileti kesilmiş olan bir seferin gemisini değiştirme hakkına sahiptir.

Yolcuların Isim Listesi
98/41 nolu Avrupa Birliği yönergesine göre, gemi firmaları güvenlik sebebiyle yolcu isim listelerinin kaydını tutmak durumundadır. Bu kayıtların tutulabilmesi için her bilet yolcu ismi ile aşağıdaki şekilde kesilmesi gerekmektedir:
–         Yolcunun soyadı ve isminin baş harfi
–         Cinsiyeti
–         Yaş durumu : Yetişkin, çocuk , bebek
–         Araç cinsi ve plaka numarası
Bunun yanı sıra, eğer ki yolcunun özel ilgi gerektiren bir durumu var ise şirketimiz rezervasyon aşamasında bilgilendirilmelidir. Gemide bilet kestirmek veya almak mümkün değildir ve kesinlikle yasaktır. Bu sebeple, çeşitli sebeplerden dolayı rezervasyon ve biletin kesilmesi gereken vakitlerde yapılmalıdır.

Gemi Güvenliği
Gemicilik şirketleri ve gemi firmaları seyahat süresince, yükleme veya boşaltma esnasında oluşabilecek kayıp, kaza ve zarardan sorumlu değildir.
Yolcuların gemiye ateşli silah, patlayıcı ,yanıcı ve tehlikeli maddeler alması kesinlikle yasaktır.
High Speed gemilerin güvenlik düzenlemelerine göre yolcuların geminin açık alanlarında herhangi bir yerinde seyahat etmeleri yasaktır.

Bagaj
Bagajlar araçların içine bırakabilir. Seyahat süresince garaj kapalı tutulduğundan ve geçiş yasak olduğundan dolayı yolculuk süresince lazım olabilecek özel eşyaları yolcuların yanlarına almaları önerilir. Gemicilik şirketleri kabinlerde, araçlarda veya yolculuk esnasında kayıp olan eşyalardan sorumlu değildir.

Evcil Hayvanlar
Evcil hayvanlar çoğunlukla ücretsiz seyahat ederler. Kabinlere veya yasama alanlarına sokulması yasaktır. Hayvan sahipleri onların temizliği ve beslenmelerinden sorumludur. Hayvan sahipleri gerekli seyahat ve sağlık belgelerini yanlarında bulundurmakla yükümlüdür.

Genel Bilgi
Yolcular liman, sağlık ve gümrük düzenlemelerine uymakla sorumludurlar.
Yolcular gemiye ait yolcu düzeni gibi konularda kaptanın ve tayfanın talimatlarına uymak zorundadırlar.
Gemide seyahat esnasında oluşabilecek şikayet ve isteklerini tayfa veya kaptan ile iletişime geçerek bildirmelidirler. Şikayet veya öneriler için seyahat sonrası ayrıca Jalem Tur ile de  info@jalemtur.com adresinden iletişim kurabilirler.
Daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle irtibat kurmaktan çekinmeyiniz.
Gemi seyahatinde geçerli para birimi EURO’ dur.

YOLCULUĞUN İPTALİ VE ÜCRET İADE ŞARTLARI :

Satın alınan biletlerin, hiçbir şekilde yolcu, tarih, saat ve güzargah bilgilerinin değiştirilmesi veya bilet ücretinin iadesi edilmesi satıcıdan talep edilemez.
Yetkili makamlarca gemiye binmesine izin verilmeyen veya vize işlemlerinden dolayı seyahat edemeyen yolcuya bilet ücreti iadesi yapılmaz.