FERİBOT SEFER SAATLERİ

FERİBOT SEFER SAATLERİ

Lütfen Feribot Kalkış Yerini Seçiniz!

Midilli Adası Hakkında

Midilli Adası, Ege Denizi'nin doğusunda yer alır. Adanın başkenti Mytilene'dir ve burası aynı zamanda Midilli bölgesinin idari merkezidir. Mytilene, tarihi yapıları, kaleleri ve limanıyla önemli bir turistik merkezdir. Midilli Adası tarihi ve kültürel açıdan zengin bir geçmişe sahiptir. Petra ve Molivos gibi tarihi kasabaların yanı sıra antik tiyatroları, kaleleri, manastırları ve arkeolojik alanlarıyla ünlüdür. Ayrıca, antik şair Sapfo'nun doğum yeri olarak bilinir ve bu nedenle edebi ve kültürel bir öneme sahiptir. Adanın doğal güzellikleri de dikkat çekicidir. Muhteşem plajları, turkuaz renkteki denizi, dağlık arazisi, zeytinlikler ve termal kaynaklarıyla doğa severler için çekici bir destinasyondur. Adanın kuzey kıyıları, plajları ve şirin balıkçı köyleriyle ünlüdür.

Midilli Adası'na ulaşım genellikle feribotlarla sağlanır. Mesafenin kısa olmasından dolayı Ayvalık ile Midilli arasında düzenli feribot seferleri düzenlenmektedir. Ayrıca, Midilli Adası'nda havalimanı da bulunmaktadır ve bazı uluslararası uçuşlara hizmet vermektedir.
Midilli Adası Gezi Rehberini inceleyerek detaylı tatil planlaması yapabilirsiniz.

Ayvalık-Midilli Feribot Seferi

Ayvalık Midilli Ne Kadar Sürüyor?

Ayvalık Midilli arası yaklaşık 10 kilometredir. Yolcu feribotu (deniz otobüsü) ile yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Arabalı feribot ile yaklaşık 90 dakika sürmektedir.

Ayvalık Midilli Feribot Ücreti Ne Kadar?

Yolcu ve arabalı feribot çeşitleri olduğu için bilet fiyatları da buna göre değişiklik gösterir. Yetişkin gidiş-dönüş biletleri yolcu feribotu için 35 euro, arabalı feribot için 30 euro'dur. Arabalı feribot için motosikletten başlayıp otobüse kadar değişiklik gösteren fiyatlar vardır. Motosiklet için gidiş-dönüş bileti 40 euro, otomobil gidiş-dönüş 80 euro, karavan için ise gidiş-dönüş bileti 180 euro'dur. Diğer fiyatlarımızı da görmek isterseniz feribot ücret tarifesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Midilli Adası'nda Nerede Kalınır ?

Midilli Adası'nda konaklama seçeneklerini belirlerken bütçeniz, tercihleriniz ve seyahatinizin amacı önemli rol oynar. Tatil tarihleriniz ve bütçeniz doğrultusunda en uygun konaklama seçeneğini bulmak için önceden rezervasyon yapmanız önerilir, özellikle yaz aylarında ada oldukça popülerdir.
Midilli Adası (Lesvos), Yunanistan'ın doğu kıyısında bulunan büyük bir adadır. Ada, tarihi, doğal güzellikleri ve geleneksel köyleri ile ünlüdür. Midilli Adası'nda konaklama seçenekleri oldukça çeşitlidir ve ada genelinde birçok konaklama tesisi bulunmaktadır. İşte Midilli Adası'nda konaklamak için bazı bölgeler ve öneriler görmek isterseniz Midilli Adasında Konaklama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Midilli Adası İçin Vize Gerekli Mi, Kapıda Vize Uygulaması Var Mı?

Bu sene başlayacak Yunan Adası kapıda vize uygulaması ile 7 güne kadar kalabilirsiniz. Yunanistan kapıda vize uygulamasının Mart 2024'te başlaması ve 60 euro olması bekleniyor. Daha detaylı bilgi için Yunanistan kapıda vize rehberi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Eğer daha uzun süreli kalacaksanız Schengen Vizesi gereklidir.