Midilli Adasında Yapılacaklar

Midilli Adasında Yapılacaklar

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri

Gidiş-Dönüş 35€
Hemen Biletini Al
Sizler için Midilli Adası'nda yapılması gereken farklı aktiviteleri sıraladık!
Sigri Rüzgar Sörfü

Tüplü Dalış

Midilli uzun kıyı şeridine sahip bir ada olduğu için tüplü dalış ve rüzgar sörfü oldukça yaygın aktivitelerdir. Midilli, Molivos ve Petra bu aktivite için oldukça popülerdir. Gera Körfezi'nin ise dalış için en iyi yer olduğu söylenebilir. Turistler tarafından çok fazla tercih edildiği için tüplü dalış için birçok imkan sağlanmıştır. Birçok dalış merkezi tüplü dalış için özel kurslar ve günübirlik geziler düzenliyor.

Rüzgar Sörfü

Adanın batı kıyısında bulunan Sigri köyü rüzgar sörfü için en iyi yerdir. Rüzgar sörfünün yanında uçurtma sörfü de sunulan imkanlar arasındadır. Profesyonel olmasanız bile verilen kurslar sayesinde hızlı bir şekilde iyi bir sörfçü olabilirsiniz.

Spa & Masaj

Midilli Adası spa merkezleri konusunda da oldukça zengindir. Ziyaretçilerin yaşam kalitesini arttırmaya hedefleyen spa merkezleri birçok farklı hizmet sunmaktadır. Sunulan bütün bu hizmetler teknik bilgi, bilimsel bilgi ve yılların getirdiği tecrübe ile desteklenmektedir.

Çömlek Dersleri

Harika seramikler yapabileceğiniz çömlekçilik dersleri mevcuttur. Deneyimli ustalar barından kurslar sayesinde hem değişik bir tecrübe yaşayabilirsiniz hem de gittiğiniz yerden kendi yaptığınız bir hatıra getirebilirsiniz. Belki de yeni bir hobi edinirsiniz.

Açık Hava Sineması

Antik Yunan tiyatrolarının üstü hep açıktır. Bu geleneğin devamı sayılan üstü açık sinemalar sayesinde eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Özellikle Molivos Plajında bulunan Arion sineması bunun en iyi örneğidir.

Mart 2024 itibarıyle Yunanistan kapıda vize uygulaması başlamıştır. Kapı vizesi uygulaması sayesinde Midilli Adası'nda 6 gece, 7 güne kadar kalabilirsiniz. Detaylı bilgi için kapıda vize sayfamızı ziyaret edin. Eğer daha uzun süreli kalacaksanız Schengen Vizesi gereklidir. Midilli Adası ilginizi çektiyse feribot bilet fiyatları için detaylı bilgiye ücret tarifesi sayfasından, konaklama için detaylı bilgiye de Midilli Adası Kalınacak Yerler sayfasından ulaşabilirsiniz.