Midilli Adasında Nerede Kalınır

Midilli Adası'nda Nerede Kalınır ?

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri

Gidiş-Dönüş 35€
Hemen Biletini Al
Midilli Adası Kale

Midilli Adası Kalınacak Yerler

Midilli Adası (Lesvos), Yunanistan'ın doğu kıyısında bulunan büyük bir adadır. Ada, tarihi, doğal güzellikleri ve geleneksel köyleri ile ünlüdür. Midilli Adası'nda konaklama seçenekleri oldukça çeşitlidir ve ada genelinde birçok konaklama tesisi bulunmaktadır. İşte Midilli Adası'nda konaklamak için bazı bölgeler ve öneriler:

Midilli Şehri (Mytilene):

Ada'nın başkenti olan Midilli Şehri, konaklama seçenekleri bakımından zengindir. Burada oteller, pansiyonlar, daireler ve tatil köyleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda şehirde restoranlar, mağazalar ve tarihi yerler de bulunmaktadır.

Petra:

Petra, Midilli Adası'nın batı kıyısında yer alan güzel bir sahil kasabasıdır. Plajları, restoranları ve kafeleri ile ünlüdür. Petra'da konaklama seçenekleri sunan birçok tesis bulunmaktadır.

Molyvos (Mithymna):

Molyvos, tarihi bir kasaba ve limanı ile ünlüdür. Taş binaları ve dar sokaklarıyla karakteristik bir atmosfer sunar. Burada da konaklama seçenekleri mevcuttur.

Plomari:

Plomari, Midilli Adası'nın güney sahilinde bulunan bir diğer güzel kasabadır. özellikle ouzo adı verilen geleneksel Yunan alkollü içeceğinin üretildiği bir bölge olarak tanınır. Plomari'de de otel ve pansiyonlar bulunmaktadır.

Ege Denizi'nde Adalar:

Midilli Adası çevresinde, denizde yüzen tatil köyleri ve teknelerde konaklama imkanı sunan birçok seçenek bulunmaktadır. Bu tür konaklama seçenekleri, adanın güzelliklerini denizden keşfetmek isteyenler için harika bir seçenektir.

Midilli Adası'nda konaklama seçeneklerini belirlerken bütçeniz, tercihleriniz ve seyahatinizin amacı önemli rol oynar. Tatil tarihleriniz ve bütçeniz doğrultusunda en uygun konaklama seçeneğini bulmak için önceden rezervasyon yapmanız önerilir, özellikle yaz aylarında ada oldukça popülerdir. Kalacağınız yere göre araç kiralamayı da düşünebilirsiniz, böylece tatilinizi daha iyi planlayabilirsiniz.  Otel rezervasyonu yapmadan önce Midilli Adası Gezi Rehberi sayfasına gidip ve Midilli Adasını daha iyi tanıyabilirsiniz. Kapıda vize uygulaması ile Yunan Adaları seyahati artık daha kolay, rehberimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Mart 2024 itibarıyle Yunanistan kapıda vize uygulaması başlamıştır. Kapı vizesi uygulaması sayesinde Midilli Adası'nda 6 gece, 7 güne kadar kalabilirsiniz. Detaylı bilgi için kapıda vize sayfamızı ziyaret edin. Eğer daha uzun süreli kalacaksanız Schengen Vizesi gereklidir.