Midilli Adasına Nasıl Gidilir

Midilli Adasına Nasıl Gidilir

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri

Gidiş-Dönüş 35€
Hemen Biletini Al
Midilli Adası Kale

Midilli'ye Nasıl Gidilir

Midilli'ye ulaşmak için bir çok yol vardır. En kısa ve kolayı feribot ile ulaşımdır. Ayvalık ve Midilli arası çok kısa olduğundan dolayı feribot seferleri 45 ila 90 dakika sürer. Bu fark ise deniz otobüsleri ve arabalı feribottan gelir. Deniz otobüs seferleri 45 dakika, araçlı feribot seferleri ise 90 dakika sürmektedir. İki seçenek ile de oldukça kısadır. Feribot yolculuğu kısa sürmesinin yanında mavilerin arasında yol almak insana huzur verir. Feribot ile gittiğiniz yol boyunca manzaranın tadını çıkarmanızı da tavsiye ederiz. Eğer sizi ikna ettiysek Midilli Adası Gezi Rehberi ile tatil planlamanıza başlayabilirsiniz.

Ayvalık Midilli Feribot Bilet Fiyatları

Ayvalık Midilli feribot seferleri için biletlerimiz ikiye ayrılmaktadır. Deniz otobüsü için yetişkin için gidiş-dönüş 35 euro'dur, araçlı feribot içinse 30 euro'dur. Otomobil için taşıma ücretleri 80 euro'dan başlamaktadır. Ayvalık Molivos (Petra) seferimiz için de gidiş-gönüş yetişkin bilet ücreti 45 euro'dur. Detaylı bilgi için feribot ücret tarifesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Midilli İçin Vize Gerekiyor Mu?

Mart 2024 itibarıyle Yunanistan kapıda vize uygulaması başlamıştır. Kapı vizesi uygulaması sayesinde Midilli Adası'nda 6 gece, 7 güne kadar kalabilirsiniz. Detaylı bilgi için kapıda vize sayfamızı ziyaret edin. Eğer daha uzun süreli kalacaksanız Schengen Vizesi gereklidir.