Plomari Kasabası - Midilli

Plomari Kasabası

Plomari Kasabası Plomari, adanın başkenti ve ana limanı olan Midilli'nin 40 km güneyinde yer alan Midilli'nin ikinci büyük şehridir. Köy, Ege'nin muhteşem manzarasına sahip doğal körfezin etrafındaki yemyeşil tepelerin ortasına şeklinde inşa edilmiştir. Güzel evleri, renkli avluları, dar sokakları ve güzel kiliseleriyle tüm yerleşim oldukça güzeldir. Köyün etrafındaki küçük meydanlarda bazı geleneksel tavernalar ve ağaçların gölgesi altında güzel kafeler bulunmaktadır. Plomari, Midilli’den sonra adanın en kalabalık nüfusuna sahip olup, özellikle yaz döneminde bölgenin eşsiz güzelliklerini yaşamak isteyen ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Plomari başkent Midilli’den sonra Lesvos adasının en büyük atölyecilik, sanayi ve ticaret merkezidir. Plomari zengin bir kültürel ve müzikal geleneğe sahiptir. Kültür merkezi genellikle yerel danslarla güzel yerel festivaller düzenlemektedir. Plomari, mükemmel yerel uzo ve yüksek kaliteli zeytinyağı üretimi ile ünlüdür.

İlginç turistik yerler ve kayaların tepesinde, muhteşem konumlarda inşa edilmiş çok sayıda kilise Plomari'deki başlıca cazibe merkezleridir. Köyün çevresinde çok sayıda konaklama yeri, bar ve taverna mevcuttur.

Plomari Köyü'nü ve Midilli Adası'nın sunduğu bütün güzellikleri keşfetmek için feribot biletinizi hemen alın!