Bilet Sorgula
REFERANS NO
E-MAIL
Gezilecek Yerler Kalloni Köyü

Kalloni Köyü

Stratejik mevkisi ve Midilli adasının merkezinde olması daha antik çağdan adanın önemli bir kavşak noktası haline geldiğini göstermektedir

Stratejik mevkisi ve Midilli adasının merkezinde olması daha antik çağdan adanın önemli bir kavşak noktası haline geldiğini göstermektedir. Ticarî başarısını zengin doğasına, körfez sularına ve altı nehir tarafında beslenen 100 kilometrekarelik yemyeşil ovasına borçludur.

Bugün bölgesinin kuzeybatısının ve Mitropıli Mithymnanın Sağlık Merkezi konumundadır.  Aziz John’a adanmış olan Metropolitan kilisesi Yunanistan’nın en büyükleri arasındadır.

134 tür kuşu barındıran Kalloni körfezi her zaman ticarî bir liman olmuştur. Seçkin balıkların üretim yeri ve Aristotelis döneminden itibaren bir tatil beldesi ve doğa çalışma alanı özelliğini almıştır. Eğer kış mevsiminin erken döneminde buraya gelirseniz Kalloni tuzlak alanındaki flamingoları gözlemleyebilirsiniz. Sonbaharda ya da ilkbaharda gelirseniz çeşitli kuş türlerini de görebilirsiniz.Kalloni kasabası; modern turizm ve otel tesislerinin bulunduğu Arisvi, Argiana, Kerami,Papiana ve Skala Kallonis ile entegre olmuştur.

Arisvi; muhteşem tarihî ve kültürel geçmişi olan bir bölgedir. M.Ö. 231’de yaşanan deprem sonucu Pyrra ile birlikte haritadan silinen şehir; Midilli, Mithymna, Antissa ve Ereso ile beraber altılı Midilli antik kentlerini oluşturuyorlardı.Kasabaya dört kilometre mesafede Skala yer almaktadır. Kalloni sardalyesiyle ünlü, adına “papalina” denilen ve yaz mezesi olarak da kullanılan bir balık türü ile meşhurdur. Her yaz, belediye tarafından düzenlenen ve adına “sardela bayramı” denen geleneğe bu geleneksel yemeğin tadını çıkarmaya gelen birçok insan vardır.

Bölgenin önemli dini anıtları arasında; Limonos Manastırı ve adını alanı kaplayan birçok mersin ağacında alan Panagia Myrsiniotissa Kutsal Manastırı sayılabilir.

JalemTur.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

bulutomo